Journal

DVOJITÉ OCENĚNÍ: DVĚ TAŠKY BREE ZÍSKALY CENU IF PRODUCT DESIGN AWARD 2014

 

Specialista na tašky z Isernhagenu se v tomto roce mohl radovat hned ze dvou cen iF Product Design Awards. Dámská taška ANTIBES 2 a tote bag KIEL 2 přesvědčily mezinárodní porotu svým kvalitním a inovativním designem. S tím se mohla německá značka tašek postavit tváří v tvář více než 3.249 přihlášeným konkurentům.

 

Cena je jednou z nejvýznamnějších soutěží designu: od roku 1953 se uděluje celosvětově uznávaná pečeť kvality za vynikající formu v disciplínách „Product“, „Communication“ a „Packaging“.

 

Sametově měkká hovězí kůže ANTIBES 2 a cool vzhled vyjadřuje tradici typické BREE a moderní lehkost. Stylová žena nosí ANTIBES do kanceláře, zmrzlinárny, na večeři o letním večeru. Design tašky vyzvedává módní téma v podobě sítě a zobrazuje vzor sítě ve velkém. Aby mohla být struktura děr vyrobena co možná nejlépe, BREE vzorek po nastříhání kůže je dokončen laserem. ANTIBES tak ve zpracování spojuje tradiční a inovativní techniky. Hebká, hladká hovězí kůže pochází z Nizozemí. Zevně a uvnitř je rozdílně barevná a okouzluje v kombinacích Rose a Tangerine stejně jako v Anthra. Přívěsek na klíče a vnitřní otevřené kapsy pro smartphone, sluneční brýle a rtěnku přinášejí pořádek do dámského života tašky. Vnější otevřená kapsa, optický konstrukční prvek u ANTIBES, dovoluje rychlý přístup k poznámkovému bloku nebo k vizitkám.

 

Dámská taška ANTIBES 2 z aktuální kolekce BREE jaro/léto 2014 byla na mezinárodním veletrhu koženého zboží v Offenbachu v září 2013 oceněna cenou I.L.M. Award 2013 v kategorii „Best in Fashion“. Diplomovaný designer Michael Eibes, předseda poroty, řekl: „Zdařilá hra protikladů. Klasická základní forma si pohrává s novými technikami a materiály. Výsledek – módní taška také pro každodenní život.“

 

Tote bag KIEL 2 nabízí lehce ležérní komfort nošení nového druhu. Stylový originál, sportovní a inovativní. Zařazením držadla a řemenů jsou umožněny různé varianty nošení, které také mění formu tašky - KIEL je dodnes jedinečný model na trhu s taškami. Lehké materiály a funkční detaily přispívají k tomu, že se KIEL nechá použít pestře a individuálně. Taška sama je klasický kvádr. Krátká držadla jsou upevněna tak, že podélné strany tašky se při nošení pokrčí a stáhnou a dostanou kompaktní formu. Tak se KIEL nechá pohodlně nosit v rukou. Kdo upřednostňuje klasickou variantu, nosí tašku sportovně-ležérně na ramenním popruhu. Inovativní „kompasové držadlo“ umožňuje tašku nosit jednou na severně-jižní a podruhé na východně-západní ose. Jednou jako hobo, jednou na krátkém držadle. KIEL se hodí pro jakoukoliv každodenní situaci – a pro požadavky a záliby svých nositelů. Nylonové tašky jsou uvnitř kašírovány měkkou jersey podšívkou. To znamená, že nylon a podšívka jsou přímo spolu spojeny - jedná se o inovativní formu zpracování, kterou BREE také už úspěšně použila u jiných tašek. Kašírování dává tašce obzvláště lehký a flexibilní charakter.

 

Udílení ceny – iF design awards night 2014 – se koná 28. února 2014 v Mnichově, v rámci „Munich Creative Business Week“. Zde budou oznámeny ceny iF gold award za speciální návrhářské výkony a výherci budou požádáni o vstup na pódium.

 

 

journal


BREE V BERLÍNĚ

 

 

Premiéra na Premiu: BREE, specialista na tašky z Isernhagenu, poprvé ukázal svou kolekci na Premiu v Berlíně.

 

„Take a walk on the dark side. Jestli bluemoon nebo black metallic – s naší novou kolekcí vás pozveme do esteticky tajemného světa barev módní sezóny 2014. Kvalitní hovězí kůže a milé detaily korespondují s funkčním komfortem,“ raduje se z kolekce podzim/zima 2014 Axel Bree, jednatel společnosti.

 

Více informací také naleznete na http://www.premiumexhibitions.com/

 

Již mnoho let se BREE účastní Mercedes-Benz Fashion Weeku Berlin v hlavním městě. Jako dekoratér Mercedes-Benz Fashion Weeku Berlin: také tentokrát je BREE oficiálním dekoratérem a v lednu dodá exkluzivně vytvořený „Gift-Bag“ pro vybrané hosty a akreditované novináře. Jedná se o již 11. „BREE Gift Bag“ Mercedes-Benz Fashion Weeku Berlin.

 

Více informací obdržíte také na http://berlin.mbfashionweek.com/ nebo http://www.fashionweek-berlin.mercedes-benz.de/

 

ilm_award_09-2013-1


 

BREE ANTIBES 2 ZÍSKÁVÁ I.L.M. AWARD 2013 – „BEST IN FASHION“

 

BREE získala na International Lederwarenmesse v Offenbachu v září 2013 cenu I.L.M. Award 2013 v kategorii „Best in Fashion“ za novou dámskou tašku Antibes 2 z kolekce jaro/léto 2014.

 

Diplomovaný designér Michael Eibes, předseda poroty řekl: „Zdařilá hra s protiklady. Klasická základní forma si pohrává s novými technikami a materiály. Výsledek - módní taška pro jakýkoliv den.“

 

Další informace k sérii Antibes získáte v následující tiskové zprávě.

 

Věje teplý vítr, jachty se houpají v přístavu, prostřednictvím klikatých klikatých cest zní zvuky jazzu. Jazz – to je Antibes, přímořské letovisko v Côte d’Azur, po kterém byla pojmenována nová série dámských tašek BREE. Sametově měkká hovězí kůže a cool vzhled vyjadřují tradici typicky BREE a moderní lehkost. Stylová žena nosí ANTIBES v kanceláři, zmrzlinárně, při večeři o letním večeru. 

 

Design tašky vyzvedává módní téma v podobě sítě a zobrazuje vzor sítě ve velkém. Aby mohla být struktura děr vyrobena co možná nejlépe, vzorek BREE byl po nastříhání kůže dokončen pomocí laseru. ANTIBES tak ve zpracování spojuje tradiční a inovativní techniky. Hebká, hladká hovězí kůže pochází z Nizozemí. U ANTIBES můžete volit z různých velikostí. Taška s nastavitelným popruhem přes rameno slouží jako praktická taška cross bag (nesmí chybět: pro BREE typické karabinkové háky), kromě toho jako shopper – pro uvolněný komfort nošení při letní procházce městem. Přívěsek na klíče a vnitřní otevřená kapsa pro smartphone, sluneční brýle a rtěnku přináší pořádek do ženského života tašky. Vnější otevřená kapsa, optický konstrukční prvek u ANTIBES dovoluje rychlý přístup k poznámkovému bloku nebo vizitkám.

 

Protože léto je hrou barev, doplnil BREE k ANTIBES sérii SAN DIEGO, barevné sáčky vyrobené z vysoce kvalitního PVC. Jsou ploché, mají praktické posuvné zavírání a mohou být využité u ANTIBES jako další kapsa. V pastelových tónech ocean, rose a tangerine září děrami kožené tašky.

 

(ANTIBES je k sehnání v obchodech od února 2014 a SAN DIEGO od dubna 2014.)

 


fw_10_saison-2


 

MERCEDES-BENZ FASHION WEEK BERLIN

 

BREE je oficiálním dekoratérem Mercedes-Benz Fashion Weeku Berlin. 

 

Již po 10. exkluzivní „Gift Bag“ / tašky se sběratelským charakterem.

 

Od 02. – 05. července 2013 se znovu koná Mercedes-Benz Fashion Week Berlin. Budou předvedeny nové trendy pro kolekce jaro/léto 2014 národních a mezinárodních designérů. Mercedes-Benz Fashion Week se od července 2007 koná každý půlrok v Berlíně. Také tentokrát je BREE oficiálním dekoratérem a dodá v červenci odpovídající exkluzivně vytvořené „Gift-Bag“ pro vybrané hosty a akreditované novináře. Jedná se o již 10. „BREE Gift Bag“ Mercedes-Benz Fashion Week Berlin.

 

Nejnovější model září v drahém zlatě a je vyroben z vysoce kvalitní nánosované tkaniny. Na tašce je zvláštní, vedle barevné kombinace, také forma: „Gift-Bag“ je vytvořený jako klasický kvádr s rovnými liniemi. Forma, barva a materiál dávají této tašce zvláštní vzhled, který z tašky dělá skutečný Mercedes-Benz Fashion Week Bag. Opravdový sběratelský kousek!

 

Tašky okouzlují pečlivým zpracováním a láskou k detailu, vše typicky BREE. Taška je vybavená držadlem a klasickým řemenem přes rameno z popruhoviny. Tašky se nechají nosit ležérně přes rameno, v ruce nebo v ohybu ruky. Při nošení se měkce přimknou k tělu.

 

Za posledních 10 sezón favorizuje BREE pro Mercedes-Benz Fashion Week Berlin tašky s mixem materiálu a s neobvyklými materiály: třpytivý nylon, citronově žlutá nánosovaná tkanina, robustní plátno jsou kombinovány s nejrůznějšími kombinacemi tašek ve kvalitní kůži.

 

Mercedes-Benz Fashion Week Berlin je vícedenní událostí složenou ze show a prezentací. Na ulici 17. Juni, u Brandenburger Tor, vedle zavedených módních návrhářů ukáží své kolekce především mladí talentovaní designéři.

 

Další informace: http://berlin.mbfashionweek.com/

 


journal_simply_683x400


 

BREE SIMPLY - 10 LET SIMPLY CLEVER

 

Přede dvěma lety představil týdeník DIE ZEIT „100 klasiků designu“ - „100 věcí, které potřebujeme“. „Co patří do bytu?“, ptají se tvůrci listu a ihned dávají odpověď: „Pouze kusy, které tu ukazujeme - jsou ty nejhezčí.“ A hle: v okruhu vybraných objektů se objevila Simply od BREE. DIE ZEIT odůvodňuje svou volbu následovně: „Kdo nemá žádnou tašku, je ztracený, kdo ale nějakou chce koupit, také. Existuje tolik modelů v tolika provedeních, takže je téměř nemožné určit, která komu bude vyhovovat. Proto navrhujeme reset tašky. Začneme ještě jednou od začátku: taška je k tomu, aby přenesla věc z A do B. A nejjednodušším řešením pro to je Simply od BREE“.

 

Fanouškové designu jsou zblázněni do Simply. Obdržela všechny ceny za design, které mají zvuk a jméno a je tak - doslova - nejvyznamenanější taškou světa. Simply byla představena před deseti lety - v pro BREE typicky čistě rostlinně vyčiněné přírodní kůži. Čistota krásného materiálu se sešla v umění bez designu, který vás na první pohled zbaví slov: velký hnědý sáček, Big Brown Bag, byl evidentně zcela zkopírován do přírodní kůže, přičemž k tomuto řemeslnému umění je mimochodem zapotřebí velké technické know-how výroby.

 

Mezitím byla Simply vytvořena v různých barvách, materiálech a velikostech, v lakované nebo přírodní kůži, kožešině nebo fólii. Dlouho už tak není pouze designovou ikonou, ale také stylovou ikonou, o kterou se právě tak zajímá DIE ZEIT jako módní blogeři, například Les Attitudes: „Model je vlastně už „starý”, ale přesně pro mě vystihuje středobod doby. Puristický design, prostý, z robustní kůže, součást vyjádření...“

 

Simply je právě tak proměnlivá jako mnohostranná a vždy ukazuje jasný charakter. Ke svým desátým narozeninám přichází s módním oděvem: s grafickým ražením v barvách mineral nebo coral. Tu musíte mít.


bree-monika_02-s-034-rgb-1


BREE VALENCIA

 

Pro ženu s výrazným hmatovým vnímáním nyní existuje pozoruhodná kolekce tašek BREE: pro ruku skutečně hladké, ze sametově měkké italské napa kůže. Ležérní, ženská a velmi smyslná: BREE Valencia.

 

Vyčiněná, lehce broušená hovězí kůže je při dotyku nádherně teplá a dává tašce kromě jiného i letní vzhled. Záměrně je zpracována tak ryze, že přírodní vyčinění je jasnou výhodou jako znak individuality.

 

Vybírat můžete z pěti modelů - mezi ušlechtile-sportovní a upper-casual (ležérní). S rozdílnými formáty a funkcemi - ale pro každou příležitost je k dispozici ta správná. Vždy opulentně vybaveno se všemi druhy předmětů a vždy s - simsalabim! - multivariantami nošení.

 

Obzvlášť mnohostranná je Valencia jako batoh: 3-in-1 - můžete ho nosit nakrátko a formálně za držadlo, ležérně přes rameno nebo s pomocí O-kroužků jako ruksak pro toulky za nákupy. Jako hobo taška je Valencia taškou „do ruky“- taškou, do které se vejde také DIN A4, ale s velmi vítaným ramenním popruhem z popruhovinového pásu, tento typ jako „Bandoulière“ dává svému francouzskému protějšku lehkost. Valencia 4 - Double Shoulder Bag - je zázrak co se týká prostoru a pořádku, přitom je tak ženský. Díky dlouhým, úzkým řemenům je ideální přes rameno. BREE je milována kvůli taškám jako je tato.

 

Poznávacím znakem všech modelů série BREE Valencia je detailní zpracování kůže na držadle. V létě 2013 se objevila především v pastelových tónech nude a taupe. Jestli v ruce nebo nedbale přes rameno: Valencia přesvědčí nejen BREE-fanoušky...

 


bree-dominic_09-s-021_verlaengert_rbg


BREE MELBOURNE

 

Když Wolf Peter Bree odvezl z městských kaňonů Manhattanu speciálně vyrobený transportní pytel newyorského kurýra na kole, aby ho vzal s sebou do Německa a tam představil ze stejného materiálu „pošťáckou brašnu“, byl to šok: plachtovina!

 

Dnes je kolekce BREE Punch již dlouho legendou, zahrnutou všemi důležitými cenami za design, uctívanou fanouškovskou základnou, která hodnotí plachtovinu jako nejen odolnou, ale právě tak jako individuální a... velmi cool. Mnozí chtějí „Punch a nic jiného!“ Obrovská škála produktů a pěkné standardní a sezónní barvy již víc nenechávají, co se týká kolekce Punch, skutečně žádné přání nevyslyšené. Vůbec žádné?

 

BREE by nebyla BREE, pokud by se u úspěšného bestselleru nepostarala o doplnění, variantu, o další technický vývoj. A proto přichází taška kurýra „Messenger Bag“ nyní opět s novým inovativním materiálem na trhu, oboustranně nánosovanou polyesterovou tkaninou, v lesklém matu, příjemně měkkou a velmi, velmi lehkou: BREE Melbourne. Pojmenováno po městu, které bylo roku 2012 vybráno na základě průzkumů časopisu The Economist jako nejvíce obyvatelné město na světě.

 

„U protinožců“ se věci berou snadno: život jako takový - a tašky... A s BREE Melbourne se daří také v našich stupních zeměpisné šířky, přinejmenším pomáhá. Jako u její známé sestry, BREE Punch, není vzhled kurýrní tašky BREE Melbourne pouze módním street-stylem. Taška se hodí k nošení na zádech - skutečně vyniká při zvládání městského provozu na kole - je jedno jestli na kole nebo skútru.

 

Hlavní znak Melbourne je klopa, design typický pro BREE, zde modernější, lehčí a sportovnější, než byl kdy představen. Opět rafinovaný pohled dovnitř a především náramně praktická. Všechny tašky mají více funkcí nošení a nespočet chytrých detailů, které dopravu dělají jednoduchou a bezpečnou.

 

Jemné zavírání na zip z přírodní kůže BREE ve spojení s nezničitelnou High-Tech-tkaninou propůjčují kolekci kvalitu. A znalec vidí na poprvé: BREE. BREE Melbourne. Kdo miluje život, bude ji milovat také. Taška pro novou generaci.